Aktualności

Dofinansowanie - Program Mój Prąd

W zeszłe wakacje zniknęły cła na panele z Azji, na początku 2019 roku pojawiła się Ulga Termomodernizacyjna pozwalająca obniżyć koszt inwestycji od 18 do 32% w zależności od progu podatkowego. Żeby tego było mało od kilku dni wiemy o rządowym programie "MójPrąd", który dofinansuje każda instalację fotowoltaiczną kwotą 5000 PLN. 
Tak dobrze jeszcze nie było, a ceny energii będą rosły, więc okres zwrotu inwestycji jeszcze się skróci

Certyfikat Instalatora OZE

W lutym zdany egzamin, a teraz na dowód tego otrzymaliśmy certyfikat :-) Przypominamy wszystkim zainteresowanym, że każda firma instalująca fotowoltaikę powinna taki mieć!! 

Google - krok przed innymi

Tak wygląda główna siedziba internetowego giganta - GooglePlex. Powierzchnia budynków została pokryta ponad 9000 paneli słonecznych. Ta inwestycja pokrywa 1/3 energetycznego zapotrzebowania całego kampusu, a produkowany w ten sposób prąd mógłby zasilić około tysiąca zwykłych domów mieszkalnych.

(foto: googlemaps.com )

Kolejna instalacja

Oto kolejna instalacja sygnowana przez Energia Słońca zrealizowana na terenie prywatnej posesji pod Łodzią. Usytuowanie paneli jest prawie idealne, choć jak widać na zdjęciu późnym wieczorem wdziera się na nie cień pobliskich drzew.

Pierwsza instalacja dla firmy

Nasza pierwsza instalacja fotowoltaiczna już zamienia promienie słoneczne na prąd elektryczny. Instalacja znajduje się na dachu magazynu siostrzanej firmy Quriers Przesyłki. Prąd ma być wykorzystywany do ładowania samochodów elektrycznych. Pracę paneli można podejrzeć tutaj.

Chiński rekord

W Chinach, do połowy tego roku, zamontowano panele fotowoltaiczne o mocy 7,73 GW co jest rekordem jeśli idzie o moc jaką zainstalowano w tak krótkim czasie. A to zaledwie połowa planu przewidzianego na ten rok. Może kiedyś w Polsce uzyskamy taki wynik :-)

(foto: pvportal.pl)

Jesteśmy częścią grupy Quriers